Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

 

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANT

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTPAMUKKALE YOLU 14.KM.ANA YOL ÜZERİ, TRAVERTENLERE 1 KM KALA SAĞDA.DOĞAL MANZARALI, AYNI ANDA 650 KİŞİNİN AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ ALABİLECEĞİ BÜYÜKLÜKTE, BÖLGENİN EN HİJYENİK AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ SUNULAN RESTAURANTI.GRUP YEMEKLERİNİZDE FİYAT ALMADAN KARAR VERMEYİN.OKUL GEZİLERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE UYGUN MENÜ DÜZENLENMEKTEDİR.HER TÜRLÜ DÜĞÜN,NİŞAN,SÜNNET,MEVLÜT,BALO,OKUL MÜSAMERELERİNDE TARTIŞMASIZ HİZMET VE FİYATLAR.ÖZEL GÜNLERİNİZ KAPALI ALANIYLA HER ZAMAN HİZMETİNİZDE.AÇIK BÜFE MENÜ:GÜNÜN ÇORBASITAVUK DÖNER3 ADET ZEYTİNYAĞLI YEMEK,2 ADET YARDIMCI YEMEK (PİLAV,MAKARNA,BULGUR PİLAVI,SİGARA BÖREĞİ,PATATES CİPS VB)18 ADET SOĞUK VE YEŞİLLİK BÜFESİ (SOĞUTUCU DA SUNULUR)2 ADET MEVSİM MEYVESİHAMURLU TATLILAR VE SÜTLÜ TATLILAR 4 ADETLÜTFEN REZERVASYON YAPTIRINREZ:aliakturk1@gmail.com0532355350005427257575 

 

DENİZLİ UYGARLIĞIN BEŞİĞİ

Denizli uygarlığın beşiği Denizli 8 uygarlığa ev sahipliği yaptı. Bu uygarlıklar geride 50 kent bıraktı. Önemli ticaret merkezleri ve en büyük tıp fakültesi bu topraklardaydı.Üzerinde yaşadığımız topraklar MÖ 5500 yılından bu yana, yani 7 bin 500 yıldır uygarlıklara ev sahipliği yapıyor. 13 ü büyük tam 50 antik kent var bu topraklarda. Bugüne kadar; önce Anadolu'nun yerel kavimleri daha sonra Hititler, Lidyalılar Frigler, Helenistik uygarlıklar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları verimli toprakları ve coğrafi konumu nedeniyle yerleşmek için tercih ettiler bu toprakları. HANGİ KENT NEREDE?

 

SAFAK RESTAURANT PAMUKKALE

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTGRUPYEMEKLERİNDE AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİNDE TARTIŞMASIZ...AYRICA HER TÜRLÜ KUTLAMA, DÜĞÜN,NİŞAN SÜNNET OKUL BALOLARINDA FİYAT ALMADAN KARARVERMEYİNİZ...05323553500aliakturk1@gmail.com ali@pamukkalethermal.com 
Anasayfa

HİERAPOLİS'DE ZEYTİNYAĞI

  HİERAPOLİS KAZILARINDA ZEYTİNYAĞI İŞLEME MERKEZİ VE MERMER KESME MAKİNESİ KABARTMASI BULUNDU.

Denizli'nin turizm beldesi Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'ndeki kazılarda, zeytinyağı işleme merkezi ve mermer kesme makinesi kabartması bulundu.HİERAPOLİS KAZILARINDA ZEYTİNYAĞI İŞLEME MERKEZİ VE MERMER KESME MAKİNESİ KABARTMASI BULUNDU Denizli'nin turizm beldesi Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'ndeki kazılarda, zeytinyağı işleme merkezi ve mermer kesme makinesi kabartması bulundu.
İtalyan Kazı Heyeti Başkanı Ord. Prof. Dr. Francesco d'Andria, kazı sezonunun tamamlanması dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, bu yıl 2.5 ay süren çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Francesco d'Andria, bu yıl Apollon Tapınağı, Sütunlu Cadde, Antik Tiyatro, Aziz Philip Köprüsü, Katedral, Frontinus Kapısı, Hamam Basilika, Kuzey Nekropolü, Agora, Agora'nın kuzeyindeki kilise, mezarlık ve Türk evlerinde çalıştıklarını söyledi. Ayrıca topogrofik, epigrafik, paleobotanik ve arkezoolojik araştırma çalışmaları yapıldığını ifade eden Francesco d'Andria, çalışmalara 7 İtalyan üniversitesinden 75 bilim adamı ve öğrenci ile 110 işçi katıldığını bildirdi. Frontinus Kapısı'ndaki kazılarda 2000 yıllık zeytinyağı işleme merkezi bulduklarını açıklayan Francesco D'Andria, ''Antik kent çevresinde yapılan araştırmalarda da çiftlikler içinde zeytinyağı işleme merkezlerine rastlandı. Antik dönemde bu bölgenin zeytin ağaçlarıyla kaplı olduğu biliniyor'' dedi. Francesco d'Andria, burada işlenen zeytinyağlarının sadece yemeklerde değil aydınlatmada ve spor yarışmalarında da kullanıldığını kaydetti.
 
Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism


ZİYARETÇİ SAYISI

Bugün10
Dün126
Bu Hafta580
Bu Ay2878
Toplam383331

PAMUKKALE THERMAL TOURISM