Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

 

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANT

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTPAMUKKALE YOLU 14.KM.ANA YOL ÜZERİ, TRAVERTENLERE 1 KM KALA SAĞDA.DOĞAL MANZARALI, AYNI ANDA 650 KİŞİNİN AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ ALABİLECEĞİ BÜYÜKLÜKTE, BÖLGENİN EN HİJYENİK AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ SUNULAN RESTAURANTI.GRUP YEMEKLERİNİZDE FİYAT ALMADAN KARAR VERMEYİN.OKUL GEZİLERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE UYGUN MENÜ DÜZENLENMEKTEDİR.HER TÜRLÜ DÜĞÜN,NİŞAN,SÜNNET,MEVLÜT,BALO,OKUL MÜSAMERELERİNDE TARTIŞMASIZ HİZMET VE FİYATLAR.ÖZEL GÜNLERİNİZ KAPALI ALANIYLA HER ZAMAN HİZMETİNİZDE.AÇIK BÜFE MENÜ:GÜNÜN ÇORBASITAVUK DÖNER3 ADET ZEYTİNYAĞLI YEMEK,2 ADET YARDIMCI YEMEK (PİLAV,MAKARNA,BULGUR PİLAVI,SİGARA BÖREĞİ,PATATES CİPS VB)18 ADET SOĞUK VE YEŞİLLİK BÜFESİ (SOĞUTUCU DA SUNULUR)2 ADET MEVSİM MEYVESİHAMURLU TATLILAR VE SÜTLÜ TATLILAR 4 ADETLÜTFEN REZERVASYON YAPTIRINREZ:aliakturk1@gmail.com0532355350005427257575 

 

DENİZLİ UYGARLIĞIN BEŞİĞİ

Denizli uygarlığın beşiği Denizli 8 uygarlığa ev sahipliği yaptı. Bu uygarlıklar geride 50 kent bıraktı. Önemli ticaret merkezleri ve en büyük tıp fakültesi bu topraklardaydı.Üzerinde yaşadığımız topraklar MÖ 5500 yılından bu yana, yani 7 bin 500 yıldır uygarlıklara ev sahipliği yapıyor. 13 ü büyük tam 50 antik kent var bu topraklarda. Bugüne kadar; önce Anadolu'nun yerel kavimleri daha sonra Hititler, Lidyalılar Frigler, Helenistik uygarlıklar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları verimli toprakları ve coğrafi konumu nedeniyle yerleşmek için tercih ettiler bu toprakları. HANGİ KENT NEREDE?

 

SAFAK RESTAURANT PAMUKKALE

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTGRUPYEMEKLERİNDE AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİNDE TARTIŞMASIZ...AYRICA HER TÜRLÜ KUTLAMA, DÜĞÜN,NİŞAN SÜNNET OKUL BALOLARINDA FİYAT ALMADAN KARARVERMEYİNİZ...05323553500aliakturk1@gmail.com ali@pamukkalethermal.com 
Anasayfa Örnek Sayfalar

ANTİK ŞEHİRDEKİ MERMERLERİ BİZANSLILAR PARÇALAMIŞ.

e-Posta Yazdır PDF

Denizli'nin Pamukkale beldesinde bulunan Hierapolis Antik Şehri'ndeki kazıların başkanı, İtalyan Lecce Üniversitesi'nden Ord. Prof. Dr. Francesco D'Andria, buradaki mermerleri parçalayanların Bizanslılar olduğunu söyledi.

Prof. Dr. D'Andria, 25 Temmuz'da başlayan kazılarla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. D'Andria, Denizli Valisi Gazi Şimşek'e Hierapolis'te bu yıl yapılacak çalışmalar hakkında bir program sundu.

Çalışmalarda en önemli payı antik tiyatronun restorasyonunun alacağını vurgulayan D'Andria, "Büyük mermerler bulduk. Maalesef bunlar Bizans döneminde parça parça edilmiş. Bunun için restorasyon yavaş gidecek." dedi.

Antik tiyatro sahnesinin bütün parçalarının kazılarda bulunduğunu, 5 bin adet mermer parça çıkardıklarını ifade eden Francesco D'Andria, her biri 9 metre yüksekliğindeki sütunların da yapıştırılacağını bildirdi.

Sahne binasının alt bölümünün, restorasyonla sergi ve konser veren sanatçıların hazırlanma odaları gibi düzenlenebileceğini belirten D'Andria, ''Burada MS 1., 3. ve 4. yüzyıllara ait tiyatrolar bulduk. Her dönemde farklı amaçlar için kullanılmış." şeklinde konuştu.

Sahne binasının altına açılan bir kapı ve merdivenlerle traverten oturma yerini ortaya çıkardıklarını da belirten D'Andria, Tiyatronun restorasyonla ilgili temel projesinin Torino Üniversitesi'nden mimar Paolo Mighetto tarafından hazırlandığını, sahne bölümünün birinci katını ise 10 Eylül'e kadar bitireceklerini kaydetti.

Hierapolis'te bu yılki kazılarda antik tiyatro, Apollon tapınağı, Frontinus kapısı ve Aziz Philip kilisesinde yoğunlaşılacak ve topografik araştırma tamamlanacak. Kazılarda Lecce, Torino, Milano, Venedik, Roma, Napoli ve Messina üniversitelerinden 80 kişi ve Denizli'den 100 işçi görev alıyor.
Son Güncelleme ( Cumartesi, 20 Aralık 2008 10:32 )  
Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism


ZİYARETÇİ SAYISI

Bugün67
Dün106
Bu Hafta496
Bu Ay1870
Toplam378994

PAMUKKALE THERMAL TOURISM