Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

 

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANT

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTPAMUKKALE YOLU 14.KM.ANA YOL ÜZERİ, TRAVERTENLERE 1 KM KALA SAĞDA.DOĞAL MANZARALI, AYNI ANDA 650 KİŞİNİN AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ ALABİLECEĞİ BÜYÜKLÜKTE, BÖLGENİN EN HİJYENİK AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ SUNULAN RESTAURANTI.GRUP YEMEKLERİNİZDE FİYAT ALMADAN KARAR VERMEYİN.OKUL GEZİLERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE UYGUN MENÜ DÜZENLENMEKTEDİR.HER TÜRLÜ DÜĞÜN,NİŞAN,SÜNNET,MEVLÜT,BALO,OKUL MÜSAMERELERİNDE TARTIŞMASIZ HİZMET VE FİYATLAR.ÖZEL GÜNLERİNİZ KAPALI ALANIYLA HER ZAMAN HİZMETİNİZDE.AÇIK BÜFE MENÜ:GÜNÜN ÇORBASITAVUK DÖNER3 ADET ZEYTİNYAĞLI YEMEK,2 ADET YARDIMCI YEMEK (PİLAV,MAKARNA,BULGUR PİLAVI,SİGARA BÖREĞİ,PATATES CİPS VB)18 ADET SOĞUK VE YEŞİLLİK BÜFESİ (SOĞUTUCU DA SUNULUR)2 ADET MEVSİM MEYVESİHAMURLU TATLILAR VE SÜTLÜ TATLILAR 4 ADETLÜTFEN REZERVASYON YAPTIRINREZ:aliakturk1@gmail.com0532355350005427257575 

 

DENİZLİ UYGARLIĞIN BEŞİĞİ

Denizli uygarlığın beşiği Denizli 8 uygarlığa ev sahipliği yaptı. Bu uygarlıklar geride 50 kent bıraktı. Önemli ticaret merkezleri ve en büyük tıp fakültesi bu topraklardaydı.Üzerinde yaşadığımız topraklar MÖ 5500 yılından bu yana, yani 7 bin 500 yıldır uygarlıklara ev sahipliği yapıyor. 13 ü büyük tam 50 antik kent var bu topraklarda. Bugüne kadar; önce Anadolu'nun yerel kavimleri daha sonra Hititler, Lidyalılar Frigler, Helenistik uygarlıklar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları verimli toprakları ve coğrafi konumu nedeniyle yerleşmek için tercih ettiler bu toprakları. HANGİ KENT NEREDE?

 

SAFAK RESTAURANT PAMUKKALE

PAMUKKALE ŞAFAK RESTAURANTGRUPYEMEKLERİNDE AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİNDE TARTIŞMASIZ...AYRICA HER TÜRLÜ KUTLAMA, DÜĞÜN,NİŞAN SÜNNET OKUL BALOLARINDA FİYAT ALMADAN KARARVERMEYİNİZ...05323553500aliakturk1@gmail.com ali@pamukkalethermal.com 
Anasayfa

TÜRKİYE TURİZMİ İÇİN…..

 

1.Türkiye’deki yerli ve yabancı kazı heyetlerinin; ‘’Kazılara değil, Resterasyon çalışmalarına’’ ağırlık vermeleri mutlaka sağlanmalıdır. Tarihi kentler kullanılabilir ve daha rahat gezilebilir hale getirilebilir. Akabinde, ‘’Yaşayan Tarihi Kentler Yaratılmalıdır’’.Şu an Türkiye’deki kazılarda Venedik kriterleri dahi uygulanmamaktadır (%40 kazı,%60 resterasyon)

2.Sadece ‘’incoming yapan tur operatörleri ve partner seyahat acentalarının yurt içi turlar düzenlemesi sağlanmalı; yabancı turist getirmeyen  seyahat acentalarının yabancı turistlere turlar düzenlemesine izin verilmemesi.’’Ulaştırma bakanlığının günlük turlara getirdiği kilometre kıstası(600 km kıstası) tekrar değerlendirilmelidir.

3.Konaklama tesislerinde yıldız denkliğinin tekrar ele alınıp düzenlenmesi gerekmektedir, emsal yıldızlı otel aynı seviyede hizmet verecek kalite ve hizmet alanlarına sahip olmalıdır. Aynı farklılık iç kesimlere gidildikçe artmakta; ilave olaraktan da işletme anlayışı değişmekte;  İngiliz kız-Türk erkek arkadaşı ile yıldızlı otelde single konaklama yapmak zorunda kalmaktadır.Termal eki alan oteller yeniden değerlendirilmelidir.

4.Tanıtımda; güneş, deniz, kum dışına çıkılmalı.Tanıtımlarda, satacağımız ürünleri hikayesi ile pazarlamalıyız, hikayesi olmayan ürün satılmaz.Tanıtım da hedefe ulaşamıyoruz, şöyleki; 130 milyon Rus halkının % 90’ı Meryem ana evinin, St.nicholas kilisesinin Türkiye’de olduğunu bilmiyor.Yurt dışı fuarlarında her fuara katılmak yerine sonuça ulaşabileceğimiz bölgesel fuarlara da ağırlık vermeliyiz.

5.Dini turizm: Ören yerlerinde gerekli dini vecibeler için düzenlemeler yapılması; eğer uygun değilse ören yerine yakına uygun mekanlar tasarlanmalı.Örneğin, St.Philip Martrium (Hz.İsa peygamberimizin 12 havarisinden birisi olan Aziz Philip’in mezarının bulunduğu şehitlik yapısı), St.Nicolas kilisesinde düzenlemeler yapılıp talepler karşılanmalıdır.

6.Türkiye turizmden para kazanmak istiyorsa mutlaka ‘’Kent Turizmine ‘’ dönmelidir.İspanya, Fransa aldığı turiste göre bizden çok fazla para kazanmaktadır.Nedeni turist KENTLERDE kaldığı içindir.Tanıtımlarda hep şehirlerini sunmaktadırlar, bu konuda mutlaka başta İstanbul verimli kullanılmalıdır.Unesco listesindeki değerlerimizin bulunduğu şehirler öne çıkarılmalıdır.

7.Yabancı tur operatörünün sattığı, yabancı hava yolu şirketinin taşıdığı, yabancının işlettiği otelde kalan yolcudan ve her şey dahil sistemi içerisinde Türk ekonomisine istenen katkı sağlanamaz. Kendi operatörlerimize, hava yolu şirketlerimize ekstra teşvik sağlanmalıdır.Charter uçaklar ülkemizin iç kesimindeki hava limanlarımıza teşviklerle yönlendirilmelidir.

8.Yabancı konut sahipleri kendi ülkelerinden  Türkiye’deki konutlarını pazarlamakta; kolluk kuvvetlerine ikamet bildirgesi yaptırma zorunluluğu, mali takip ve apart gibi işletilmesinin önüne geçilecek kararlar alınmalı.Kontrol edilebilir bir turizm yapısı oluşturulmalıdır.

9.Farklılık arz eden Pamukkale, Kapodokya gibi bölgelerime yatırım önceliği ve desteği sağlanmalıdır.Teşviklerden mutlaka yararlanmalıdır bu iki bölgemiz; Pamukkale ve havalesine sağlanacak teşvikler ile gerçek anlamda sağlık turizmi yatırımları doğru projelerle desteklenirse turistlerimizi sahillerden iç kesimlere çekebiliriz.Gerçek termal sağlık turizmi Denizli Pamukkale bölgesindeki işletmeler  sağlık tesislerine dönüşene kadar devam etmelidir.Çünkü 20 km lik mesafede 4 çeşit sıcak su kaynağının olduğu Denizli ili TERMAL SAĞLIK turizminde başkent olacaktır. Aynı şekilde Kapodokya bölgesine de bölgeye uygun teşvikler sağlanarak turisti, turizmi daha doğuya çekebiliriz                                                                       

Ali AKTÜRK

Pamukkale Turizm Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

 
Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism

Pamukkale Thermal Tourism


ZİYARETÇİ SAYISI

Bugün10
Dün126
Bu Hafta580
Bu Ay2878
Toplam383331

PAMUKKALE THERMAL TOURISM